ישיבת הסדר "לב לדעת" שדרות

על25-אוגוסט-2018 בתוךדרום

בשתי מילים

מוקד נוסף של אור תורה ורוח יהודית בעיר שדרות היא ישיבת לב לדעת שבה לומדים כיום כ-150 בחורים מכל הארץ. ישיבת לב לדעת בראשות הרב שלמה בנימין שליט"א היא שלוחה של ישיבת ההסדר בעיר שדרות.

כשהקים הרב שלמה את ישיבת לב לדעת לפני עשר שנים היא התחילה עם שמונה תלמידים כיום לומדים בישיבה למעלה מ-150 בחורים וגם כ-עשרות אברכים שלמדו בישיבה התחתנו והקימו את ביתם בשדרות.

ההצלחה של ישיבת לב לדעת נשמעת למרחוק וכיום כבר מס' ישיבות בונות שלוחות דומות שנבנות על בסיס המודל של השלוחה. סוד ההצלחה של השלוחה הוא המון חום ויחס אישי. על כל 4-5 תלמידים יש אברך או רב אחד. התלמידים לומדים בקבוצות קטנות מאוד ומתקדמים כל אחד ברמתו. הרב שלמה בנימין ראש השלוחה הוא אדם מיוחד מאוד שמאות רבות של תלמידים בכל איזור הדרום למדו והתחנכו אצלו. הרב שלמה מאוד חם, לבבי ואכפתי וגם תלמיד חכם גדול והתלמידים בשלוחה קשורים אליו מאוד.

כמו ישיבת ההסדר גם השלוחה ממשיכה לגדול ולהתפתח. השנה נפתח בשלוחה גם מסלול המשך של לימודי הוראה והכשרה מקצועית והתלמידים מצליחים במקביל ללימודיהם בשלוחה גם לרכוש מקצוע ולהתחיל להתקדם בחייהם.

החשיבות העצומה שיש לעיר כמו שדרות שתי ישיבות שמפיצות אור של תורה ורוח של גבורה יהודית בייחוד בתקופה הקשה שבה אנו נמצאים שבה חוסר הודאות וחוסר הביטחון האישי משתלטים על החיים התקינים בעיר היא משמעותית ביותר. המשמעות שיש בחורים צעירים שבאים לשדרות ללמוד בה תורה ואח"כ אפילו להשתקע בה עם משפחה וילדים היא הניצחון על הטרור הערבי שמנסה לערער את היציבות בעיר ולהכניס פחד ובהלה בכל פינה שרק אפשר.

שתי הישיבות הם מקור של רוח ועוצמה רוחנית ולמרות הקושי בלחיות בעיר כמו שדרות שכל יום נופלים בעיר טילים מרצועת עזה, תלמידי שתי הישיבות נשארים בעיר מגישים עזרה ככל שהם יכולים ומבינים היטב את החשיבות שיש לבני ישיבה שהם נושאי התורה בעיר שדרות שנמצאת באחת התקופות הקשות ביותר שלה אם לא הקשה מכולן.

רח' זרח משה 923 ת.ד. 52 שדרות 80010 שדרות דרום http://www.sderot.org 08-6611-360 08-661-0814 lapid@goldmail.net.il הרב שלמה בנימין ישיבות הסדר