ישיבת היכל אליהו – כוכב יעקב

על09-אוקטובר-2018 בתוךבנימין

בשתי מילים

ישיבת היכל אליהו כוכב יעקב שוכנת סמוך לירושלים. בראשות הישיבה עומד הרב שאול דוד בוצ'קו שליט"א. הישיבה הוקמה בשנת תרפ"ז (1927) על ידי מורנו הרב אליהו בוצ'קו זצ"ל במונטרה שבשווייץ. שיטתו החינוכית, יחד עם אורח חייו המופלא, גידלה דורות של תלמידים בשילוב תורת המוסר עם חיי המעשה. הרב אליהו הוכיח כי כל יהודי יכול להיות בעל מידות מוסריות נעלות ועם כל זאת אדם פעיל שאינו מנותק מחיי המעשה. בנו, הרב משה בוצ'קו זצ"ל, עמד אחריו בראשות הישיבה, והוא שהעלה אותה ארצה.

אחד היסודות המאפיינים את דרך לימודו הוא, שלא לראות את הגמרא כדבר חיצוני, אלא כחלק ממכלול הגיוני שלם השייך לכל אחד מאיתנו ואפשר להזדהות איתו: הישיבה מדריכה את תלמידיה היאך למצוא את הפן האישי הייחודי הגלום בכל תלמיד, כדי שיוכלו להגיע להזדהות פנימית עם הנלמד.

הישיבה מאז הוקמה לפני 90 שנה, שואפת לחנך את התלמידים לדרך של חיבור בין תורה לחיים, בניין האמונה והמידות, יסוד ההלכה למעשה, ונשיאה בעול עם הציבור בכל תחומי החיים, ודאגה לקיום ולהפצת התורה בעם ישראל. רבני הישיבה קשורים בקשר נפשי חם עם תלמידיהם, מתוך אמון והערכה לעולמו הפנימי של כל אחד ואחד. קשר זה נמשך גם בעת תקופת השירות הצבאי וכן לאחר סיום מסלול הישיבה. חיבור זה, היוצר אווירה ביתית ותומכת, משווה לישיבה את קסמה המיוחד. השפעת הישיבה גדולה מעבר לכתליה, הן בזכות בוגריה המרביצים תורה במקומות רבים, והן בזכות החיבורים התורניים של ראשיה: 'אור היהדות', 'הגיוני משה', 'עיוני משה', בעקבות המחבר, שולחן ערוך כפשוטו, כוזרי לכל וסדרת 'בעקבות רש"י'.

מתוך הבנת יחודו ומקומו של כל תלמיד ותלמיד הישיבה מעמידה מגוון מסלולים המאפשר בחירה במסלול המתאים לכל אחד, ישיבה גבוהה , ישיבת הסדר והסדר שילובים.

רח' תורה מציון 1 כוכב יעקב ד.נ. מזרח בנימין 90622 כוכב יעקב בנימין http://www.toraisrael.com 02-6550500 02-997-2115 הרב שאול דוד בוצ'קו ה'תשנ"ו הרב נחמיה 050-6418123 ישיבות הסדר-שילובים